۱۳۹۶ جمعه ۳ آذر
دانشگاه جهرم
صفحه اصلی
گزارش عملكرد 1395/08/11
گزارش عملكرد
 
 
مركز كارآفريني و ارتباط با صنعت دانشگاه جهرم در آبان ماه 1394 با انتصاب دكتر سعيد رحمانيان به رياست مركز فعاليت خود را آغاز نمود. بر اساس ماموريت دانشگاه جهرم در برنامه راهبردي مبني بر تجاري سازي تحقيقات و فناوري و تاكيد رياست محترم دانشگاه، اين مركز برنامه ها و ساختار خودرا تدوين نمود. اهم برنامه هاي انجام شده توسط اين مركز به شرح زير مي باشد:
 
 •  تدوين ساختار سازماني مركز، شرح وظايف و تصويب آيين نامه پروژه هاي پژوهشي خارج از دانشگاه
در اين راستا ساختارها وآيين نامه هاي دانشگاه هاي برتر كشور ودانشگاه هاي هم تراز مورد مطالعه و بررسي قرار گرفت و در نهايت پس از بحث و بررسي در جلسه شوراي پژوهشي دانشگاه مورد تصويب قرار گرفت.
 
 •  تدوين نقشه پژوهش و فناوري دانشگاه جهرم در راستاي افزايش كارايي تحقيقات
با توجه به تدوين نقشه جامع علمي كشور و سياست هاي كلي نظام در توسعه پژوهش و فناوري مطابق الگوي تعيين شده، دانشگاه جهرم نقش خود را در اجراي نقشه جامع علمي با تدوين نقشه پژوهش و فناوري مختص دانشگاه مشخص نمود. اين نقشه با لحاظ كردن اسناد بالادستي و بر اساس جمع انديشي اعضاي هيات علمي تدوين وتصويب شده است.

 •  راه اندازي مركز آپا (آگاهي‌رساني، پشتيباني، امداد براي آسيب‌پذيري‌ها و حوادث امنيتي سايبري) دانشگاه جهرم
در راستاي ايجاد همكاري مشترك دانشگاه با دستگاه هاي اجرايي كشور، جلسه اي با هماهنگي مركز كارآفريني دانشگاه با معاون محترم وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات جناب آقاي مهندس آذري جهرمي برگزار گرديد. با پيگيري هاي انجام شده توسط رياست دانشگاه ومديران شهرستان و حمايت هاي مهندس آذري، مجوز راه اندازي "مركز آپا" توسط سازمان فناوري اطلاعات كشور صادر گرديد.

 •  همكاري با شهرداري جهرم در راستاي توسعه پروژه اجراي شهر هوشمند
توسعه پروژه شهر هوشمند از موارد ديگر همكاري دانشگاه با سازمان فناوري اطلاعات مي باشد كه با همكاري شهرداري جهرم در حال اجراست.

 •  انعقاد تفاهم نامه با پارك علم و فناوري فارس جهت همكاري مشترك
با توجه به رسالت دانشگاه ها در پاسخگويي به نيازهاي صنعتي وتجاري سازي دستاورد ها تحقيقاتي، تفاهم نامه اي با پارك علم وفناوري فارس به عنوان بستري جهت تسريع تجاري سازي دستاوردهاي تحقيقاتي و رشد اقتصاد دانش بنيان منعقد گرديد.
 
 •  ايجاد مركز رشد دانشگاه جهرم به عنوان زير مجموعه پارك علم و فناوري فارس
تجربيات سال هاي گذشته فعاليت مركز رشد جهرم در فضايي جدا از دانشگاه، ضرورت ايجاد مركز رشد در دانشگاه ها جهت تسريع در جذب اساتيد و دانشجويان را به اثبات مي رساند. در اين راستا مركز رشد دانشگاه جهرم مختص اعضاي هيات علمي و دانشجويان دانشگاه تاسيس شد. در آغاز فعاليت پنج درخواست ثبت شركت فناور به مركز ارتباط با صنعت ارسال گرديد كه نشان از پتانسيل بالاي اساتيد در زمينه تجاري سازي فناوري دارد.
 
 •  انتقال شوراي فناوري به مركز رشد جهرم جهت داوري و ارزيابي طرح هاي فناورانه
با توجه به سياست هاي پارك علم و فناوري فارس مبني بر تمركز زدايي فعاليت ها و با رايزني هاي انجام شده توسط دانشگاه، شوراي فناوري مركز رشد جهرم از شيراز به اين شهرستان انتقال يافت. اين انتقال با لحاظ كردن سطح علمي بالاي اعضاي هيات علمي دانشگاه و مديريت فعال مركز رشد و برنامه كلان دانشگاه جهرم در تبديل علم به ثروت صورت پذيرفته است. قابل ذكرست اين شورا قابليت ارايه خدمات به شهرستان هاي اطراف نيز دارا مي باشد.
 
 •  اخذ داوري طرح هاي فناور از مركز رشد فناوري جهرم
تجربيات بالاي اعضاي هيات دانشگاه در فعاليت هاي فناورانه و با پيگيري هاي مركز رشد و ارتباط با صنعت، زين پس طرح هاي فناورانه مركز رشد جهرم به جاي شيراز در دانشگاه جهرم مورد ارزيابي قرار مي گيرد. اين امر سبب تسهيل و تسريع در روند اخذ تسهيلات توسط شركت ها شده است.

 •  برگزاري سلسله جلسات هم افزايي علمي جهت پاسخگويي به نيازهاي علمي جامعه با موضوعاتي مانند گياهان تراريخته، مديريت منابع آب و ....
از جمله برنامه هاي مركز كارآفريني و ارتباط با صنعت، پاسخگويي به نياز هاي علمي جامعه و ارايه مشاوره به مديران محترم دولتي و شركت ها مي باشد. موضوعاتي مانند امنيت غذايي، مديريت منابع آب، انرژي هاي نو، كشاورزي نوين، فناوري هاي تصفيه، محيط زيست و كارآفريني از جمله موارد مطرح در جامعه مي باشد كه قصد داريم با استفاده از جلسات هم انديشي پاسخگوي اين نيازها در حد توان باشيم.

 •  اخذ پروژه از شركت توزيع برق فارس و انعقاد قرارداد

 •  اجراي بازديد هاي علمي متعدد براي دانشجويان فني و مهندسي و كشاورزي
اين بازديدها با هدف آشنايي دانشجويان با فضاي كسب و كار و افزايش تجربيات آنها صورت پذيرفته است.
 
 •  اجراي برنامه بازديد اعضاي هيات علمي از پارك علم و فناوري فارس


 
اعطاي مجوز مركز آپا به رياست دانشگاه توسط مقام عالي وزارت ارتباطات
 
 
  برگزاري جلسه شوراي فناوري پارك علم و فناوري فارس در مركز رشد جهرم
 
 
 بازديد معاون محترم فناوري پارك علم و فناوري فارس از مركز رشد دانشگاه جهرم
 
 
   بازديد اعضاي هيأت علمي از پارك علم و فناوري فارس
 
 
برگزاري جلسه هم افزايي علمي با موضوع "گياهان تراريخته"
 
 
تعداد بازدید: 51
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه جهرم مي باشد و هرگونه كپي برداري غيرمجاز است.
Powered by DorsaPortal