۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان
دانشگاه جهرم
صفحه اصلی
هشدار و توصيه هاي دانشجويي 1395/08/26
هشدار و توصيه هاي دانشجويي

هشدار و توصيه هاي دانشجويي

جهت تعامل بيشتر و ايجاد محيطي امن لازم است دانشجويان عزيز با عوامل برقراري نظم در دانشگاه، همكاري نمايند.

محيط دانشگاه جامعه كوچكي است كه دانشجويان لازم است با تعامل و ارتباط با ديگران درجهت حفظ امنيت و آرامش محيط خود كوشا بوده و همكاران انتظامات را ياري نمايند. ايجاد امنيت و نظم در محيط دانشگاه به نهاد حراست سپرده شده است.

نكات ضروري

1- در صورت مشاهده هر گونه بي نظمي از قبل ايجاد مزاحمت، تخريب اموال عمومي، حضور افراد ناشناس، مشكوك و متفرقه و ... مراتب را سريعاً به حراست اطلاع دهيد.

2- محيط دانشگاه و امكانات موجود در آن جهت استفاده دانشجويان دانشگاه است و افراد غير دانشجو حق برخورداري از امكانات و تجهيزات دانشگاه را ندارند، لذا جهت كنترل بهينه مراجعه كنندگان و جلوگيري از حضور افراد متفرقه هنگام ورود به دانشگاه كارت دانشجويي خود را به انتظامات ارائه نماييد.

3- از رها كردن كيف و لوازم شخصي به هر عنواني در محيط هاي عمومي(كلاس درس، سرويس هاي بهداشتي، نمازخانه، سالن مطالعه و ...) خودداري نموده و در صورت نياز كيف و لوازم خود را به دوستانتان بسپاريد.

4- در صورت مفقود شدن كارت دانشجويي جهت جلوگيري از سوء استفاده احتمالي سريعاٌ به اداره آموزش و حراست اطلاع دهيد.

5- تلفن وسيله مطمئني براي تبادل اطلاعات مهم نيست هرگز اطلاعات بانكي و امور محرمانه (شامل عكس هاي شخصي و خانوادگي)خود را به صورت پيامك يا از طريق تلفن بازگو نكنيد. حتي به نزديكترين دوست صميمي خود اعتماد ننموده و رمز كارت اعتباري، شماره حساب و يا ساير امور محرمانه خود را در اختيار ايشان قرار ندهيد.

6- با توجه به قرار گرفتن موقعيت دانشگاه در خارج از شهر حتي الامكان از سرويس هاي اتوبوسراني و تاكسيراني براي تردد استفاده نماييد.

7- اگر مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفتيد، تا حد امكان از درگيري بپرهيزيد. سعي كنيد مشخصات ظاهري فرد مهاجم اعم از مشخصات فردي و شماره و مدل خودرو و ... را به خاطر بسپاريد. در مناطق مسكوني از ساكنين محل كمك بگيريد. در صورت بروز مشكل انتظامي در داخل شهر، موضوع را به پليس 110 اطلاع دهيد و در مقابل افرادي كه خود را مامور يا مسئول معرفي مي كنند برگه ماموريت و مسووليت وكارت شناسايي آنها را بطلبيد.

8- ارتباط با بخشهاي مختلف مديريتي دانشگاه، امري ضروري است لذا شماره تلفن هاي ضروري داشگاه را هميشه به همراه داشته باشيد .

9- از قوانين و مقررات دانشگاه اطلاع داشته باشيد و به آنها عمل نماييد. عدم اطلاع دليل موجه بودن تخلف نمي باشد و هر گونه خواسته و مشكل خود را از مسيرهاي قانوني پيگيري نماييد.

10- در صورت ضرورت حتما همراه چند نفر دانشجوي ديگر و به شكل گروهي از وسايل نقليه شخصي استفاده كنيد.

11- مزاحمت ها و تهديدات تلفني را هر چه سريعتر به مسئولين مربوطه اطلاع دهيد .

12- از اعتماد به افرادي كه بدون مقدمه و دليل، قصد كمك به شما را دارند اجتناب كنيد.

13- از ورود و دخالت در هر گونه اقدام غير قانوني از قبيل عدم رعايت شئونات اسلامي، اخلاقي و قوانين، ايجاد مزاحمت، ايجاد رعب و وحشت درگيري و دعواي بين افراد و هر گونه مواردي كه امنيت و سلامت محيط دانشگاه را سلب مي نمايد، خودداري نموده و مراتب را به اطلاع مسئولين برسانيد.

14- تنها خداوند قوي است. به جاي اينكه به دامن انساني ضعيف پناهنده شويد به خدا پناه بريد. هيچ كس آنقدر محرم اسرار نيست كه تمامي رازها و مشكلات شما را بداند، چه بسا از درد دل هاي شما سوء استفاده نيز بكند. تنها محرم اسرار خداوند است.

15- سعي كنيد هميشه با برنامه، در برنامه و تحت اشراف يك برنامه كار كنيد.

16- هدف اصلي خود را ازحضور در دانشگاه فراموش نكنيد و بر حسب اولويتهاي دوره ي دانشجويي حركت كنيد.

17- هرگز اجازه ندهيد كه ديگران به هر بهانه اي از احساسات پاك شما سوء استفاده كنند. دانشگاه بنگاه همسريابي نيست. لزوم حفظ حريم ها در ارتباطات، مشاركت آري، اختلاط نه.

18- با افراد مطمئن، موفق، صاحب سبك و برنامه در پايه هاي بالاتر همان رشته به تفكيك جنسيت دوست شويد. بي هدف و بي برنامه فرصت ها را ازكف ندهيد. از دوستاني كه تنها سرگرمي شان حرافي، شب نشيني و موضوعات بيهوده غير درسي و غير علمي و چه بسا مباحث ناباب است، جداً دوري كنيد. براي خود 2 يا 3 دوست صميمي، همدل ، هم راي و ارزشي انتخاب كنيد.

19- دين مبين اسلام دين آگاهي و نجات بخش بشريت است مراقب افكار و فرقه هاي انحرافي باشيد و در صورت مواجهه با چنين جرياناتي قبل از آلوده شدن از مشاوره و راهنمايي افراد متخصص در اين زمينه ياري بجوئيد.

20- هنر نه گفتن را در وجود خود نهادينه كنيد تا دچار سوء مصرف دخانيات و ... و در مراحل بعدي در باتلاق اعتياد گرفتار نشويد.

21- در صورت تمايل به برگزاري اردوهاي دانشجويي حتماً از مجاري قانوني داخل دانشگاه اقدام نمائيد و از برگزاري و شركت در اردوهاي غير مجاز خارج از چارچوب دانشگاه جداً خودداري نمايند.

22-چنانچه در خانه دانشجويي ساكن هستيد در انتخاب همخانه دقت به خرج دهيد تا دچار مشكلات نشويد.

23-عضويت و فعاليت در شركت هاي هرمي جرم و عواقب جبران ناپذيري در بر دارد هر گونه موارد مشكوك را به حراست اطلاع دهيد.

24-دانشگاه هيچ گونه مسئوليتي در قبال وسايل نقليه افراد ندارد.

25-مراقب جريانات سياسي كه قصد سوء استفاده از موقعيت دانشجويي و جواني شما را دارند باشيد. در اين زمينه با مسئولين ذيربط مشورت كنيد.

26-سعي كنيد از فضاي مجازي به صورت بهينه و هدف دار استفاده كنيد. وقت و انديشه خود را به حراج نگذاريد.

27-شركت در مراسمات مذهبي دانشگاه و حفظ و عمل به دستورات ديني شما را در برابر بسياري از آفات اجتماعي واكسينه مي كند.

28- دانشجويان گرامي حتي المكان از خوابگاه استفاده نمايند تا از منازل مسكوني.

29- عدم استفاده از وسايل نقليه شخصي براي جابه جايي.

30- رعايت زمان ورود و خروج خوابگاه ها.

تعداد بازدید: 50
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه جهرم مي باشد و هرگونه كپي برداري غيرمجاز است.
Powered by DorsaPortal