۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان
دانشگاه جهرم
صفحه اصلی
شرح وظايف 1395/09/13
شرح وظايف
- اجراي مصوبات و دستورالعمل هاي شوراي نظارت و ارزيابي آموزش عالي.
- جمع آوري اطلاعات و آمار مورد نياز در چارچوب مصوبات شوراي نظارت و ارزيابي آموزش عالي و تجزيه و تحليل داده ها و دسته بندي اطلاعات مربوط به آن و ارائه گزارش به شوراي نظارت و ارزيابي آموزش عالي.
- همكاري با گروه هاي نظارت و ارزيابي اعزامي از طرف وزارت علوم، تحقيقات و فنّاوري.
- تهيه گزارش مربوط به كيفيت آموزشي ، پژوهشي ، فرهنگي ، اجرايي و ... دانشگاه براساس الگوهاي تنظيم شده از سوي شوراي نظارت و ارزيابي آموزش عالي و ارائه آن به رياست دانشگاه جهت انعكاس به وزارت علوم، تحقيقات و فنّاوري در پايان هر نيمسال تحصيلي.
- ارزيابي ارتقا كيفيت و كميت فعاليتهاي آموزشي، پژوهشي، فرهنگي، اجرايي و ميزان كارائي برنامه ها و مقررات براساس عوامل و شاخص هاي تعيين شده.
- جمع آوري و ارائه نظرات و پيشنهادهاي لازم در جهت اصلاح و بهبود كيفيت آموزشي، پژوهشي، فرهنگي، اجرايي و... در دانشگاه.
- ايجاد هماهنگي و ارتباط ميان شوراي نظارت و ارزيابي و گروه نظارت و ارزيابي دانشگاه.
- ارزيابي روش تدريس اعضاي هيأت علمي دانشگاه و تلاش در جهت انتخاب مناسب ترين روش تدريس براي هر موضوع درسي از طريق تكميل فرمهاي پرسشنامه توسط دانشجويان و نظر خواهي از دانش آموختگان در مورد نقاط قوت و ضعف نحوه آموزش و پژوهش در دانشگاه.
- پايش و ارزيابي عملكرد آموزشي و پژوهشي دانشجويان و اعضاي هيأت علمي و مديران آموزشي واحدهاي مختلف در هر نيمسال و انعكاس آن به رياست دانشگاه و اعلام نتيجه ارزيابي به اعضاي هيأت علمي.
- بررسي و ارزيابي فعاليت هاي دانشگاه در چارچوب برنامه هاي رشد و توسعه كشور براساس اهداف سند چشم انداز و برنامه هاي توسعه اي كشور و نقشه جامع علمي كشور در بخش آموزش عالي براي طرح در هيأت رئيسه.
- بررسي و تصويب طرحهاي مربوط به نظارت و ارزيابي دانشگاه.
- بررسي وضعيت آموزشي، پژوهشي و رفاهي اعضا آموزشي دانشگاه و يافتن شاخصها و عوامل تأثير گذار بر كيفيت آموزش.
- بررسي و ارزيابي مستمر كاركرد گروههاي آموزشي، دانشكده هاو ساير واحد هاي دانشگاه و ارائه گزارش به معاونت ها و ساير واحدهاي ذي ربط دانشگاه.
- بررسي مشكلات و موانع رشد كيفي آموزش و پژوهش در دانشگاه و ارائه طرحهاي مناسب جهت بهبود و افزايش سطح كيفي آموزش و پژوهش دانشگاه.
- ارتباط با دانشگاههاي معتبر جهان و كسب اطلاع از نحوه تلاشها و دستاوردهاي نوين در زمينه نظارت و ارزياابي و استفاده بهينه از آن.
- نظارت و ارزيابي منظم فعاليتهاي مديران با هماهنگي و همكاري معاونت هاي ذي ربط .
- برگزاري دوره ها و كارگاههاي آموزشي براي اعضاي هيأت علمي، مديران و كارشناسان ذي ربط دانشگاه در جهت ارتقاي كيفيت عملكرد آموزشي، پژوهشي، فرهنگي، اجرايي و ... و مديريت امور آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه با هماهنگي معاونت هاي مربوط.
- انجام بررسي هاي لازم در زمينه تغيير و يا توسعه برنامه هاي درسي و آموزشي و ارائه پيشنهاد به معاونت آموزشي و پژوهشي دانشگاه.
- تهيه آئين نامه و دستورالعملهاي لازم در زمينه مربوط.
- نظارت برنحوه اجراي امتحانات ميان ترم و پايان ترم دانشگاه.
- نظارت بر حسن اجراي كليه قوانين و مقررات دانشگاه و ارائه گزارش موارد تخلف به رياست دانشگاه و يا معاونت هاي ذي ربط .
- انجام ساير امور محوله از سوي رئيس دانشگاه.
تعداد بازدید: 50
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه جهرم مي باشد و هرگونه كپي برداري غيرمجاز است.
Powered by DorsaPortal