۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان
دانشگاه جهرم
صفحه اصلی
معرفي 1395/09/13
معرفي

سازمانها به منظور حصول اهداف مشخصي شكل ميگيرند. از اين رو لازم است تا همواره كيفيت و عملكرد آنها مورد نظارت و ارزيابي قرار گيرد تا با شناخت نقاط قوت و ضعف و در پرتو نتايج حاصل ، مسير فعاليتها و اقدامات در راستاي تحقق اهداف مورد نظر ، هدايت گردد.
اهداف اصلي دريك نظام دانشگاهي ميتواند عمدتاً برسه محور : (الف) پيشبرد مرزهاي دانش، (ب) آموزش نيروهاي انساني متخصص ومورد نياز جامعه و (پ) تأمين نيازهاي اجتماعي براي آموزش عالي ، استوار باشد. البته هر مؤسسه آموزش عالي بايد با توجه به شرايط محيطي خود به تدوين رسالتها ، مأموريتها و اهداف ويژه براي خود بپردازد.
به منظور تحقق اهداف عام و خاص هر نظام دانشگاهي و دستيابي به سطح كيفيت مورد نظر ، بايد كاركردهاي مديريت دانشگاهي مورد استفاده قرار بگيرند. اين كاركردها شامل : (1) برنامه ريزي ، (2) سازماندهي و هماهنگي، (3) هدايت و رهبري و (4) نظارت و ارزيابي، است.
كاركرد نظارت و ارزيابي در نظامهاي دانشگاهي بايد بر ساير كاركردها اشراف داشته باشد. از طريق نظارت و ارزيابي فعاليتهايي كه در فرآيند انجام امور به عمل ميرسند بستر مناسب براي قضاوت در مورد كيفيت عملكرد فراهم ميشود و به كمك آن مسير فعاليتها در راستاي اهداف مورد نظر هدايت ميگردد.
هر نظام دانشگاهي بايد به يك نظام ارزيابي و نظارت مجهز باشد و به كمك آن وضعيت موجود زير نظامهاي آموزشي ، پژوهشي و ساير خدمات عرضه شدة خود را به تصوير كشيده و با ”وضيت مطلوب“ مقايسه نمايد. در مديريت كيفيت نظام آموزش عالي ، نظارت و ارزيابي داراي دو نقش عمده (1) نظارت بر چگونگي انجام امور و در صورت لزوم تغيير جهت آنها براي رسيدن به اهداف مورد نظر در مرحله طراحي، برنامه ريزي و سازماندهي و (2) ارزيابي نتايج حاصل از انجام امور است.
گروه نظارت و ارزيابي دانشگاه جهرم از مهر ماه 1394 زير نظر رياست دانشگاه فعاليت خود را آغاز نموده است.
تعداد بازدید: 76
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه جهرم مي باشد و هرگونه كپي برداري غيرمجاز است.
Powered by DorsaPortal